امیر قلعه نوعی

سرمربی تیم ملی ایران در نشست خبری پیش از دیدار با ژاپن گفت: این بازی می‌توانست در روز فینال انجام شود، هرچند الان هم یک فینال است.

 

به گزارش استقلال نیوز، امیر قلعه نوعی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از بازی با ژاپن در مرحله  یک چهارم جام ملت های 2023 قطر  در جمع خبرنگاران صحبت هایی انجام داد که در ادامه می خوانید:

     

* ژاپن بسیار بابرنامه است

این بازی می‌توانست در روز فینال انجام شود. هرچند الان هم یک فینال است. به هرحال قرعه است که در این مرحله با هم روبرو می‌شوند. ژاپن تیم بسیار با برنامه‌ای است. بازی‌های قبل از جام ملت‌ها هم نشان داده با آمادگی کامل وارد مسابقات شدند. 

* از بازیکنانم به خاطر بازی قبلی تشکر می‌کنم

بازی‌های مقدماتی و گروهی آن‌ها با بازی‌های حذفی خیلی فرق دارد. یعنی تیم ها در این مرحله با مدل کامل تری بازی کردند. شاید در آن 3 بازی انرژی خودشان را نگه داشته بودند تا در مراحل حذفی عملکرد بهتری داشته باشند. ژاپن را از چندماه قبل آنالیز کردیم. برنامه داشتیم کلیه تیم‌هایی که احتمالا با ما روبرو می‌شوند را آنالیز کنیم. از بازیکنان تیم خودمان به خاطر بازی قبلی تشکر می‌کنم. یکی از بهترین بازی‌هایی بود که در 10 ماه گذشته داشتیم.

* بازی با سوریه باید دقیقه 70 تمام می‌شد

سوریه در دور گروهی یک گل خورد و 4 توپ به سمت دروازه‌اش رفت ولی مقابل ما 11 توپ به سمت دروازه این تیم رفت. امید گل، مالکیت و تعداد پاس ما هم زیاد بود. یعنی ایران هم بسیار فوتبال خوبی ارائه داده، امیدواریم بازی خوب و منطقی ارائه دهیم. آنچه واقعیت فوتبال است زمانی ست که داور سوت را می‌زند. این تحلیل‌ها برای بیرون زمین است ولی بازیکنان را توجیه کردیم که چه مدلی بازی کنند. تا حدودی هم ضرر کردیم. استراحت ما کمتر بود و بدشانسی آوردیم که بازی ما 120 دقیقه‌ای شد. به بازیکنان هم گفتم، بازی با سوریه باید دقیقه 70 تمام می‌شد. اگر آن موقعیت‌ها را گل می‌کردیم بعد از دقیقه 70 می‌توانستیم 4-3 بازیکن را بیرون بیاوریم و استراحت بدهیم تا برای بازی بعدی آماده شوند.

خداراشکر توانستیم صعود کنیم. از تک تک بازیکنان به خاطر زحماتشان در این چند ماه، ممنون هستم. با امیدواری و نهایت آمادگی، مهیای بازی با ژاپن هستیم. ان‌شاالله هم بازی خوبی شود و هم بتوانیم آنچه در توان داریم را انجام بدهیم.

* می‌شد 4 روز فاصله میان بازی ما با ژاپن بدهند

برنامه ریزی عجیب AFC طوری بود که بین مرحله حذفی و گروهی ما 8 روز استراحت وجود داشت اما از بازی سوریه تا مصاف حساس با ژاپن، 3 روز فاصله است. قانونا بین دو بازی حداقل باید 72 ساعت زمان ریکاوری باشد که متاسفانه این زمان را نداشتیم. ریکاوری فیزیکی را به کمک گروه پزشکی، ماساژورها و آب درمانی، انجام دادیم. بازسازی بدن از طریق مکمل‌ها را هم به نحو احسن انجام دادیم. می‌شد از آن طرف زمان کمتری در نظر بگیرند و از این طرف مثلا به ما 4 روز فرصت بدهند. به هرحال برنامه ریزی شده و باید با همین شرایط جلو برویم. 

* اگر گفتم، برخی بازیکنان بزرگی نکردند، بحثم فنی بود

یک سری بازیکنان فنی می‌توانند وزن تیم را بالا ببرند. این در تیم‌های باشگاهی و تیم‌های ملی دیگر هم هست. ما هم چند بازیکن داریم که از نظر فنی خیلی خوب بودند ولی باید خودشان بازی را اداره و دقیقه 70 تمام می‌کردند. بحث من فنی بود. حالا طور دیگری تجزیه تحلیل می‌کنند، دید خودشان است و باید از خودشان بپرسید. از کلیه بازیکنانم نهایت تشکر را می‌کنم. واقعا یک گروه بودیم که در این چندسال مربیگری‌ام چنین جو خوبی را ندیده بودم.

* مربی باید صداقت داشته باشد و نباید یک بعدی باشد!

بازی با امارات دیدید که بزرگان تیم چگونه رامین را آماده می‌کنند و نشان می‌دهد جو بسیار خوبی است. ولی مربی باید صداقت داشته باشد. آنجا که باید بگوید، بگوید. آنجا که باید، تشویق کند. نباید یک بُعدی باشد. مثلا اگر بازیکنی در حد خودش نبوده، باید بداند. اگر نداند که در اصل به خود بازیکن و مجموعه تیم لطمه می‌زنیم. 80 میلیون دنبال نتیجه تیم ملی هستند. پس باید نگاه، نوع بازی و نوع رفتار ما به خاطر دل آن‌ها باشد. چه داخل کشور چه خارج از کشور با هر نظر و عقیده‌ای، همه این آدم‌ها تیم ملی‌شان را دوست دارند. به مسائل دیگر کاری نداریم. بازیکن باید بداند برای آن 80 میلیون با همه وجود بازی کند.

* باید برای مملکت و مردم عرق و تعصب داشته باشیم

بازی ایران و بحرین که آن اتفاق برای علی دایی افتاد، اولین نفری که بالای سر او رسید با دروازه‌بان بحرین، من بودم. بازی در هیروشیما بود. بزرگانی مانند دایی داشتیم. 70 دقیقه با لوله‌ای که پاره شده بود بازی کرد. این بازیکنان وارث آن بزرگان هستند. بازیکنان بزرگی در تاریخ داشتیم که با سر شکسته یا زانوی بانداژ شده بازی کردند. این عرق و تعصب را باید برای ممکلت و مردم داشته باشیم.

* پیراهن تیم ملی برای 80 میلیون ایرانی است

الان هم پیراهن تیم ملی است. حاج صفی دچار گرفتگی کتف شد. رامین رضاییان و چند بازیکن دیگر طبق آمار نزدیک 16 کیلومتر با شدت بالا دویدند. پس این پیراهن برای 80 میلیون نفری است که باید دلشان را شاد کنیم. برد و باخت مساله دیگریست. آن روز بزرگان تیم می‌توانستند از دقیقه 70 بازی را تمام کنند ولی از نظر فنی راضی هستیم. این یک بحث فنی و انگیزشی بود که برای بازی فردا آماده شوند. تجزیه و تحلیل‌ها، نگاه افراد است.

کلیه بازیکنان زحمت کشیدند، دویدند، آمار دوندگی‌شان خیلی بالا بود. من برای نمونه گفتم. مثلا حاج صفی چون سن بالاتری دارد، او را گفتم وگرنه بقیه بازیکنان ما هم در همین سطح بودند.

علیرضا بیرانوند

به گزارش استقلال نیوز، علیرضا بیرانوند در نشست خبری پیش از دیدار ایران و ژاپن اظهار داشت:

خیلی خوشحالم رسانه‌های کشورهای زیادی اینجا هستند که نشان می‌دهد ما فردا چه بازی بزرگی را پیش رو داریم.

همانطور که سرمربی ما گفت، این بازی می‌توانست فینال باشد. حیف است که فردا یکی از این دو تیم خوب کنار برود و به کشورش برگردد. بازی خیلی سختی است. ژاپن نشان داده پیشرفت کرده و بازیکنان خیلی بزرگی در تیم‌های دنیا دارد. ما هم برای موفقیت آمده‌ایم. دوست داریم اتفاق خیلی بزرگی را برای مردم کشورمان رقم بزنیم. برای دومین بار است در این تورنمنت با ژاپن روبرو می‌شویم. در جام قبلی متاسفانه به ژاپن باختیم و فردا مبارزه حساسی داریم. مطمئنم هرچند زمان خیلی کمی برای ریکاوری داشتیم.

زمان قانونی را نداشتیم ولی با کادرپزشکی خوبی که داریم ریکاوری خوبی انجام دادیم و آماده بازی فردا هستیم. مطمئنیم روزیست که دعای مردم ایران پشت ماست. انرژی مثبت برای ما می‌فرستند. می‌دانیم می‌توانیم کار بزرگی انجام بدهیم و مردم را خوشحال کنیم.

به هرحال اتفاقی که افتاده و نباید به آن فکر کرد. فردا بازی خیلی مهمی داریم. ریکاوری که قرار است انجام شود به ذهن تمام بازیکنان ایران بر می‌گردد. بازیکنان بزرگ با ذهن خیلی قوی داریم که می‌توانند فردا با آمادگی کامل بازی خیلی خوبی انجام بدهند. برای تیم ما که 120 دقیقه بازی کرد، ریکاوری خیلی سخت است. خیلی از بازیکنان دچار گرفتگی عضله 2 قلو شدند. مخصوصا وقتی 10 نفره شدیم خیلی اذیت شدند. شاید هر تیمی نتواند ریکاوری کامل را داشته باشد. تنها چیزی که می‌تواند به ما کمک کند، ذهن خودمان است. خدا را شکر امروز بچه‌ها سر حال و آماده نشان دادند.

اخبار تیم ملی

 


 مطالب مرتبط:

جام ملت های آسیا 2023 در یک نگاه

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


استقلال نیوز کانال رسمی

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار