باشگاه استقلال(تاج)

باشگاه استقلال(تاج) در واکنش به اطلاعیه امروز پیروزی(پرسپولیس)، جوابیه‌ای را منتشر کرد.

 

به گزارش استقلال نیوز، به نقل از رسانه رسمی، باشگاه استقلال(تاج) در واکنش به اطلاعیه امروز باشگاه پیروزی(پرسپولیس) جوابیه صادر کرد.

 

متن این جوابیه را در زیر می خوانید:

در راستای اطلاعیه امروز باشگاه پرسپولیس(که احتمالا بیانیه نویس، سطری یا کلمه‌ای با این باشگاه قرارداد دارد که این متن طولانی را نوشته است)، ذکر چند نکته ضروری به نظر می‌رسد:

باشگاه استقلال به این دلیل که با گذشت نزدیک به سه ساعت از انتشار بیانیه غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی باشگاه پرسپولیس، هنوز هیچ واکنشی ارکان قضایی فدراسیون به این باشگاه نشان نداده‌اند، جهت تنویر افکار عمومی اقدام انتشار این جوابیه کرده است.

باور اینکه بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تنها به عشق پیراهن این تیم قرارداد می‌بندند، شاید برای برخی هواداران محترم این تیم قابل قبول باشد ولی ما یادمان نرفته دروازه‌بانشان به عشق پیراهن پرسپولیس، پاشنه در باشگاه استقلال را کنده بود. این هم جالب است که هروقت بحث اعتراض به تبعیض می‌شود، صدای این باشگاه شنیده می‌شود.

اینکه در بیانیه گفته شده فرق دو باشگاه در قهرمانی سال‌های اخیر است و مسائلی از این دست، هم در نوع خود جالب است. چون علاقه‌مندان به فوتبال، به خوبی به یاد دارند ویترین کدام باشگاه قبلا محل نگهداری بطری آب معدنی و گلدان بود. البته که ما شبیه هم نیستیم. به هزار و یک دلیل که برای ما باعث افتخار است. صد البته آن که باید حسرت جام را بخورد، کسان دیگری هستند که شعارهای استادیومی افتخار در آسیا، برای آن‌ها شاید ابدی باشد. آسیا به یاد دارد؛ جام‌هایی که برای استقلال خاطره است، برای پرسپولیس آرزوست!

کپی بودن برخی مدارک دو باشگاه در ماجرای حرفه‌ای سازی، واقعیت است و خود مسئولان مجوز حرفه‌ای سازی پرسپولیس به خوبی از این قضیه خبر دارند. بهتر است این عزیزان به آقای درویش یادآوری کنند استقلال دو سال پیش پاسوز آن‌ها شد.

درباره اشتیاق اسپانسرها هم بهتر است صادق باشیم. دو فصل گذشته و بعد از رایزنی مدیران وقت استقلال، دولت از برخی بنگاه‌ها مثل اپراتورها خواست به دو باشگاه کمک کنند و هیچ تلاشی از سوی آن باشگاه در این خصوص نشد و صرفا آن‌ها منتفع شدند، بدون اینکه تلاشی کنند. خط و نشان کشیدن برای اسپانسری که با دستور دولت جذب شده و فریاد اینکه ما خیلی کارمان درست است و همه خواهان ما هستند، عجیب است.

نکته پایانی هم اینکه شما راست می‌گویید و ما بهانه گیر هستیم. چون ما بودیم که سال گذشته می‌گفتیم تا ما هستیم، خبری از جام نخواهد بود.

به گزارش استقلال نیوز، باشگاه پیروزی(پرسپولیس) اطلاعیه‌ای را در خصوص صحبت‌های شب گذشته علی خطیر به شرح زیر منتشر کرد:

شب گذشته و در برنامه زنده تلویزیونی، مدیر عامل باشگاه استقلال مواردی را عنوان کرد که به دور از واقعیت بوده و برای فرار رو به جلو، همه ارکان دولت، مجلس، وزارت ورزش، حامیان مالی و باشگاه‌های دیگر را درگیر مشکلاتی ساخت که خودشان آن را مدیریت و بنا ساخته‌اند و برای توجیه خود، همگان را مقابل هوادارانشان قرار دادند.

باشگاه پرسپولیس طی سال‌های اخیر با برنامه مدونی که در پیش گرفته است، طبق قوانین و مقررات وضع شده از سوی وزارت ورزش و جوانان و سازمان خصوصی سازی، همکاری‌های لازم را داشته و تمام تعهدات خود را در قبال قراردادهای منعقد شده در زمینه حامیان مالی انجام داده است. از سویی مطابق بودجه در نظر گرفته شده، از داشته‌های خود استفاده کرده است. ضمن اینکه برای اخذ مجوز حرفه‌ای‌سازی و حضور در لیگ قهرمانان آسیا به جای هزینه سازی و برداشت‌های غیر اصولی، با همکاری و هماهنگی هیات مدیره و اعضای تیم فوتبال، در مقطعی به جای پرداخت مبالغ قراردادهای بازیکنان و کادر فنی، بدهی‌ها و موانع موجود در مسیر حضور در لیگ قهرمانان را مرتفع ساخته است.

باشگاه پرسپولیس از این برنامه تلویزیونی می‌خواهد، زمانی که در اختیار خطیر قرار گرفت را در اختیار این باشگاه قرار دهد تا بتواند پاسخ ادعاهای مدیر عامل استقلال را بدهد.

باشگاه پرسپولیس با تلاش شبانه روزی خود در مسیر حرفه‌ای‌سازی، آکادمی، اجرای تعهدات قرارداد با حامیان مالی و مدیریت این شرایط سخت، توانست با کسب 3 عنوان قهرمانی در یک فصل و اخذ مجوز حضور در رقابت‌های بین‌المللی لیگ قهرمانان آسیا، طی مسیر کند.

باشگاه پرسپولیس در قبال تعهدات خود توانست رضایت حامیان خود را، هم در خصوص باشگاه و تیم و هم در زمینه اجرای تعهدات متقابل کسب نماید و اصلا قرار نیست باشگاه استقلال سهامدار تلاش‌ها و فعالیت‌های شبانه روزی باشگاه دیگر باشد. این چه استدلال اشتباهی است که در پیش گرفته‌اید؟ چه برنامه و راهکاری برای برون رفت از این شرایط داشته و دارید که به جای فعالیت در این عرصه‌های موجود، این و آن را مقصر قلمداد می‌کنید؟

اگر از این شرایط خبر نداشته‌اید و مدیریت را قبول کرده‌اید، کلا اشتباه کرده و اشتباهی آمده‌اید و اگر خبر داشتید و برنامه‌ای نداشتید، باز هم اشتباهی آمده‌اید. پاسخ به هواداران مطلع و منطقی، مقصر نمودن این و آن نیست.

در بخش دیگری از صحبت‌ها و ادعای مدیر عامل استقلال آمده که چه فرقی بین دو باشگاه است؟! آیا واقعا نمی‌دانید بین تیمی که چندین عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی آسیا و قهرمانی سه جام در یک فصل در کارنامه دارد و یک تیم با ادعای خودتان با هزینه کرد ۸۰۰ میلیارد تومانی و عدم کسب عنوان قهرمانی، چه فرقی وجود دارد؟!

قطعا حامیان مالی مشتاق هستند با تیم‌های قهرمان و پر هوادار و خوش حساب همکاری داشته باشند چرا که سود و موفقیت آنها نیز در گرو این همکاری دو سویه است. نه تیمی که به دلیل مشکلات مدیریتی طی چند سال گذشته بارها مساله ساز بوده و با بد عهدی‌های خود، توپ را به زمین دیگری انداخته است.

تناقض دیگر اینکه با ادعای ایشان، مدیران قبلی خودشان، تعهدات خود را به اپراتور همراه اول انجام نداده‌اند و به جای دلجویی، طرف مقابل را محکوم کرده‌اند. چه انتظاری دارید که این قرارداد به سرانجام برسد و از سویی چه ارتباطی به ایرانسل و دیگر اسپانسرها دارد؟!

مدیر عامل استقلال در جایی عنوان می‌کند که استقلال با ۴۷۰ میلیارد تعهد مالی در سال گذشته نتوانسته قهرمان شود، این هم مقصرش کسان دیگری هستند؟! تیم پرسپولیس با ۲۵۰ میلیارد توانسته در سال گذشته سه جام بگیرد و این توان مدیریت باشگاه پرسپولیس بوده که هزینه‌ها را به خوبی مدیریت کند و اگر این توان مدیریت و این اراده شبانه روزی نبود، شاید وضعیت پرسپولیس هم بحرانی می‌شد.

مدیر عامل استقلال در جای دیگر مدعی عدالت بین دو باشگاه بوده است. در شرایطی که پول حاصل از فروش سهام به صورت کامل در اختیار باشگاه استقلال قرار گرفته و آنها این بودجه را صرف مصارف دیگر نمودند و از سوی باشگاه پرسپولیس هنوز نتوانسته کل این بودجه را در اختیار داشته باشد.

در بخش دیگری از این برنامه طی ادعای مجری برنامه، بدون اطلاع و یا با آگاهی کامل به موضوع خدمت سربازی میلاد سرلک پرداختند که این مورد کاملا قانونی انجام شده است و کلیه بازیکنان از آن بهره برده و می‌برند. عنوان این موارد جز فرافکنی و حاشیه سازی برای باشگاه و بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس، چیزی در پی ندارد و با اهداف خاصی این موارد دنبال می‌شود.

مدیر باشگاه استقلال به جای تاخت و تاز و ادعاهای کذب، باید به بدعهدی‌های خود و مدیران خود توجه کند و به تعهدهای باشگاه جامه عمل بپوشاند و مشکل را در جایی دیگر مورد بررسی قرار دهد. اگر دولت و مجلس و وزارت ورزش بخواهند بودجه یا حمایتی را برای باشگاه شما در نظر بگیرند، حتما مدیری را در نظر می‌گیرند که بتواند از بیت‌المال و سود سهام هوادارانش بهتر و بیشتر حمایت کند و در جهت توسعه آن سرمایه‌گذاری نماید.

هواداران استقلال نیک می‌دانند که برای انجام و تداوم هر قراردادی باید طرفین، تعهدات خود را به صورت متقابل انجام دهند. جایز نیست که شما تعهدات طرف مقابل را انجام ندهید و آنها را مقابل هواداران خود بگذارید. دولت، مجلس، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ همیشه در محدوده تعریف شده‌ای در کنار باشگاه‌ها بوده و هستند. تکالیف مشخص است و مسیر روشن. اگر این مشکلات را می‌دانستید و وارد این مسیر شده‌اید، باید سختی‌ها را به جان بخرید و جایی که به قول خودتان ۲۰ میلیون هوادار شما را تشویق می‌کنند، از دولت و مجلس و بقیه هم نام ببرید نه فقط در مشکلات.

باشگاه پرسپولیس طبق توافقات انجام شده با حامیان مالی، تمام تعهدات متقابل را انجام داده است و مسیرهای توسعه این روابط را همواره کرده است و در مثال؛ «آدم خوش حساب، شریک مال مردم است» دقیقا این مسیر ادامه پیدا می‌کند.

در بخشی دیگری از صحبت‌های مدیر عامل باشگاه استقلال در خصوص کپی‌برداری و اخذ مجوز پرسپولیس در لیگ قهرمانان باید گفت؛ تلاش شبانه روزی پرسپولیس و تحمل سختی‌های فراوان در تمام ارکان باشگاه و تیم باعث دریافت این مجوز شد. باشگاه پرسپولیس بجای انجام تعهدات و پرداخت بازیکنان و کادر فنی در زمان مقرر، با الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا مواجه شد و اقدام به پرداخت بدهی‌های گذشته نمود و موانع را یکی، پس از دیگری برداشت تا با رعایت الزامات بتواند مجوز حضور در آسیا را دریافت کند اما در طرف دیگر باشگاه استقلال بودجه‌ای که از سوی سازمان خصوصی سازی در اختیار داشت را صرف مصارف دیگر نمود که مدیر عامل استقلال هم این موضوع را تائید کرد و بدهی ۸۰۰ میلیاردی هم طبق ادعای خودتان به جا گذاشته شد.

رعایت این اصول عامل اخذ حضور پرسپولیس در آسیا و عدم دریافت مجوز حرفه‌ای فقط بدعهدی و نامدیریتی باشگاه استقلال بود، نه کپی برداری که بهانه‌ای دیگر برای فرار رو به جلو در مقابل هوادارانتان است.

اخبار استقلال

      

     


 مطالب مرتبط:

علی خطیر: نکونام از خوشحالی من دلش قرص شد؛ اعتقاد دارم می‌توانم استقلال را نجات دهم!

نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال نیوز کانال رسمی

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار