ریکاردو ساپینتو

سرمربی تیم فوتبال استقلال(تاج) در نشست خبری پیش از دیدار با نساجی مازندران گفت: فردا یک بازی سخت دیگر داریم که مقابل نساجی در جام حذفی است.

 

به گزارش استقلال نیوز، ریکاردو ساپینتو  سرمربی تیم فوتبال استقلال(تاج) در نشست خبری پیش از دیدار با نساجی مازندران، پاسخگوی پرسش های خبرنگاران بود که در ادامه مشروح این صحبت ها را می خوانید:

             

* دیدار استقلال و نساجی در جام حذفی؟

فردا یک بازی سخت دیگر داریم که مقابل نساجی در جام حذفی است. تیمی که خیلی خوب می شناسمیش 4 بار با این تیم بازی کردیم و تاریخچه خوبی در مسابقات حذفی دارد. از تمامی ظرفیت هایمان استفاده می کنیم و با تمرکز کافی تلاش می کنیم این حریف را شکست بدهیم.

فصل گذشته نساجی استقلال را شکست داد و امروز هم سرمربی این تیم گفته دوباره می‌خواهیم قهرمان شویم؟

من این مربی جوان اسپانیایی را دیده‌ام. به نظر من تفاوتی که بین ایشان و دیگر مربیان هست سیستم‌شان یکی است اما مربیان دیگر بیشتر صبر می‌کنند. نساجی بیشتر سیستم دفاعی دارد و سعی می‌کنند حریفان‌شان را با ضدحمله غافلگیر کنند. شاید آنها هم فردا سیستم‌شان را تغییر دهند. شاید با پنج بازیکن در خط وسط بازی کنند. ما برای هر دو حالت آماده هستیم. اما  همانطور که گفتم حریف تیم بسیار خوب و با بازیکنان با تجربه‌ای است که آنها هم مثل ما می‌خواهند به فینال حذفی برسند ولی من امیدوارم با شرایط و کیفیتی که در دو بازی قبلی داشتیم به کارمان ادامه دهیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن گل بزنیم. این مسئله مقابل تیم نساجی خیلی مهم است که بتوانیم زودتر گل بزنیم بعد از آن هم بتوانیم بازی خوبی داشته باشیم.

انتظار داریم یک تیم سخت مقابل ما قرار بگیرد که بیشتر به کار دفاعی مشغول است ما هم باید خوب تحرک داشته باشیم، سریع بازی کنیم و کاری که انجام می‌دهیم را تمام کنیم تا جایی که می‌توانیم با گلزنی. 

مورایس هموطن شما که سرمربی سپاهان است برایش آرزوی موفقیت و قهرمانی در جام حذفی کرده است؟

من رابطه بسیار خوبی با ایشان دارم قبل از آن موضوع سیاوش، بعد از آن اتفاقی که افتاد من یک ذره ناراحت شدم که داخل و بیرون زمین چه اتفاقی رخ داد. بعد از آن ما دیگر صحبتی نکردیم. ما در پرتغال رسمی داریم و انتظار داشتم طبق آن او به من زنگ می‌زد و با من صحبت می‌کرد که چه اتفاقی افتاده است. آن اتفاقی که رخ داد و بعد از آن اشتباه بزرگ بازیکن ما به تیم حریف رفت که من تاکنون در فوتبال چنین چیزی ندیده بودم. البته برای ما هم خوب شد چون بعد از جدایی سیاوش تیم ما خیلی خوب شد ولی انتظار این را داشتم که سرمربی حریف با من تماس بگیرد و شرایط را توضیح بدهد. شاید یک روزی او به من زنگ بزند راجع به شرایط عجیب و غریب با من صحبت کند. یک کمیته باید راجع به این موضوع بازرسی و تحقیقی می کرد ولی هیچ اتفاقی رخ نداد اما هر کس مسئول رفتار خودش است. شاید یک روز او به من توضیح بدهد باید ببینیم.

* اختلافی با مورایس داربد؟ 

نه، ولی بعد از آن ماجرا دیگر با هم صحبتی نکردیم و فکر می‌کردم باید این موضوع را توضیح می‌دادند که چرا او آن بازیکن را بعد از پنالتی به تیم خودش برد که سه امتیاز را از ما گرفت این طبیعی نبود. در این فرهنگی که در پرتغال هست باید جدیت و احترام بیشتری به خرج داد من هیچ وقت چنین بازیکنی را از تیم حریف که آن کار را کرده باشد نمی‌آورم اما او این کار را انجام داد. ولی این منم، من اینجوری هستم. 

* هفته پیش برد پرگلی مقابل تراکتور داشتید و قبل از دربی یک برد پرگل مقابل هوادار به دست آوردید آیا این مسئله باعث نمی‌شود که بازیکنان استقلال با اعتماد به نفس کاذب وارد مسابقه شوند؟

نه. 

* امید زیادی به قهرمانی در جام حذفی دارید و آیا مدیران باشگاه استقلال برای بهتر شدن شرایط مالی کمک کرده‌اند یا نه؟

شما همیشه این سؤال مشابه را از من می‌پرسید. می‌دانید که شرایط ما یک ذره فاجعه‌آمیز است. من و بازیکنان تا الان در مورد شرایط مالی صحبت نکرده‌ایم از آنها خواسته‌ام که چنین کاری کنند. ماساژورها، کادر پزشکی، تدارکات و ... می‌دانیم مشکلات زیادی هست. در مورد این از من نپرسید. ما بدون پول هم مقابل نساجی بازی می‌کنیم و می‌رویم که این تیم را ببریم.

* در صورت صعود به فینال ممکن است شاهد یک دربی در فینال باشیم و همچنین یک دربی هم در سوپرجام در صورت قهرمانی استقلال پیش‌رو خواهیم داشت؟

اول ما باید در مورد نساجی صحبت کنیم. تمرکز من اکنون روی بازی نساجی است.

تصور می‌کنید اشتباهاتی که در لیگ علیه استقلال انجام شد در جام حذفی هم رخ بدهد؟

امیدوارم که نشود. 

* هواداران استقلال امیدوارند که شما در استقلال بمانید؟

این آرزو و اشتیاق من است اما خبر جدید تا  الان ندارم.

* صحبت‌های شما بعد از قهرمانی پرسپولیس بازتاب زیادی داشت و پیشکسوتان حریف از شما انتقاد زیادی کردند؟

در زمان درست صحبت‌هایم را انجام داده‌ام و اکنون تمام شده است.

(مترجم و مدیر رسانه‌ای استقلال از خبرنگاران خواست که فقط در مورد بازی فردا سؤال بپرسند)

* گفته می‌شود ساپینتو گفته قائدی و محبی باید در استقلال بمانند آیا این مسئله را تأیید می‌کنید؟

هر روز شایعات در رسانه‌ها هست من چه می‌توانم بگویم. اکنون همه ما اینجا هستیم، همه ما متمرکزیم تا نساجی را شکست بدهیم. همه تمرکز داریم که بازی فردا را ببریم این مهم‌ترین نکته است. 

مصدومیت بازیکنانی مثل رضا میرزایی، یامگا، صالح حردانی؟

الان نه، فقط در مورد رضا میرزایی می‌گویم که دیگر نمی‌تواند برای ما بازی کند احتمال دارد یامگا بازی کند اما فردا همه می‌خواهیم پیروز شویم و برد را به مصدومان تقدیم کنیم. میرزایی مصدومیت بزرگی داشت، آدم بسیار خوبی است، شرایط خیلی خوبی داشت که دچار مصدومیت شد. ما برای رضا این بازی را می‌بریم. 

* انتشار عکسی از او در فضای مجازی؟

مسئله مهمی نبود کیفم به زمین افتاده بود. 

استقلال فصل پیش در ضربات پنالتی به نساجی باخت و آیا این تیم تمرین پنالتی برای بازی فردا انجام داده  است یا نه؟

بله. تمرین پنالتی داشتیم.

به گزارش استقلال نیوز، محمدحسین زرندی مدیر رسانه‌ای و معاون ارتباطات باشگاه استقلال در نشست خبری پیش از مصاف این تیم مقابل نساجی گفت:

با پیگیری‌هایی که آقای حجت کریمی سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال شب گذشته انجام دادند، قرارداد همکاری میان استقلال و همراه اول به عنوان اسپانسر شب گذشته امضا شد و امیدواریم هر چه زودتر این قرارداد اجرایی شود.

نکته دوم اینکه صحبت‌هایی درباره برخی از بازیکنان استقلال مطرح می‌شود که شاید به تیمی دیگر بپیوندد، که باید بگویم همان‌طور که قبلاً از سوی باشگاه اعلام شده است، هر بازیکنی که در لیست سرمربی محترم استقلال باشد، همانطور که آقای کریمی اعلام کردند، شرایط برای ماندن آن بازیکن فراهم خواهد شد. باشگاه استقلال از همه توان خود استفاده می‌کند تا ادامه حضور بازیکنان مد نظر سرمربی محترم را در استقلال تضمین کند.

اخبار استقلال

 

 


 مطالب مرتبط:

برنامه نشست خبری پیش از دیدار استقلال و نساجی در جام حذفی اعلام شد

دیدگاه‌ها  
مهدی باقری
0 #1 مهدی باقری 1402-03-03 09:36
تیم با اصالت ودوستداشتی تاج و همان استقلال عاشقانه برات آرزو روزهای خیلی خوب را داریم مطمعنم بهترین هستی
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


شبکه های اجتماعی

fb tw ig گوگل پلاس استقلال نیوز

استقلال نیوز کانال رسمی

جدول و برنامه لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ برتر ایران

لیگ ایران

جدول و برنامه لیگ جزیره

لیگ جزیره

جدول و برنامه لالیگا اسپانیا

لالیگا

جدول و برنامه بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا

جدول و برنامه سری آ ایتالیا

ایتالیا

جدول و برنامه لیگ قهرمانان اروپا

آرشیو و جدول لیگ قهرمانان اروپا

جدول و برنامه لیگ اروپا

آرشیو

آخرین اخبار